22Zář2021

Kdy: 10:00 - 12:30

Kde: Zasedací místnost (přízemí), Na Florenci 25

Komu je seminář určen:

• Studentkám a studentům doktorského studia
  • Studentkám a studentům magisterského, případně bakalářského studia
  • Mladým postdoktorandům či školitelům, kterým není kvalita publikačních výsledků lhostejná

Tématem semináře bude představení hlavních kroků potřebných pro publikaci výsledků práce v kvalitních mezinárodních časopisech. Budeme se bavit mimo jiné o tom jak hledat a volit vhodný časopis, na co při psaní nezapomínat, jaká kritéria se obvykle používají při hodnocení článků, jak komunikovat s editorem a recenzenty, ale například představíme i další zdroje a aktivity na Fakultě dopravní i na ČVUT.

Nepůjde čistě o prezentaci, hlavním cílem je podělit se o zkušenosti a tyto zkušenosti a „best practices“ také společně diskutovat. Rádi prodiskutujeme i Vaše (dobré či špatné) zkušenosti.

Věříme, že načerpáte inspiraci pro Vaši další vědeckou práci. Také doufáme, že si uvědomíme, že řešíme podobné problémy. Důležité je spolupracovat na jejich řešení a tím dokážeme Fakultu dopravní posunout.

Těšíme se na Vás,

• doc. Vladimír Socha
  • prof. Ondřej Jiroušek
  • prof. Ondřej Přibyl